Szkolenia

Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych w Ciechanowie we współpracy z Menedżerską Akademią Nauk Stosowanych w Warszawie Filią w Ciechanowie ma przyjemność zaprosić Państwa do uczestnictwa w I Etapie Szkolenia – Prawo Zamówień Publicznych. Program I Etapu Szkolenia – Prawo Zamówień Publicznych obejmuje zagadnienia przeznaczone dla osób początkujących oraz średniozaawansowanych.

Termin I Etapu Szkolenia – Prawo Zamówień Publicznych: 5, 6 oraz 26 czerwca 2023 r.

Czas trwania: 18 godzin

Miejsce Szkolenia: Hotel LOFT w Ciechanowie /ul. Mikołajczyka 8A, 06-400 Ciechanów/

Cena: 2.100,00 zł netto + 23% VAT / za osobę. Wskazana cena obejmuje łączny koszt uczestnictwa jednej osoby w trzydniowym szkoleniu, materiały edukacyjne, catering (napoje ciepłe, zimne, słodkie przekąski, obiad).

Termin zgłaszania Uczestników: do 26 maja 2023 r. Ilość Uczestników ograniczona. Chęć uczestnictwa w I Etapie Szkolenia – Prawo Zamówień Publicznych należy zgłaszać przesyłając wypełniony formularz, stanowiący załącznik do niniejszej oferty, na adres e-mail: sigszkolenia@gmail.com. Druk formularza jest również dostępny na stronie „mansciechanow.edu.pl” w zakładce „Szkolenia”.

CEL SZKOLENIA:

Zaznajomienie uczestników z problemami interpretacji przepisów ustawy prawo zamówień publicznych pod kątem obowiązków zamawiającego a także uprawnień wykonawców.

ADRESACI SZKOLENIA:

Szkolenie adresowane jest do wszystkich, którzy pragną nabyć wiedzę w zakresie praktycznej interpretacji postępowania w procedurach o udzielenie zamówienia publicznego, tj. kierowników/pracowników jednostek samorządu terytorialnego, organów administracji rządowej, innych jednostek sektora finansów publicznych, jak również do pozostałych uczestników obrotu gospodarczego.

METODY SZKOLENIA:

I Etap Szkolenia – Prawo Zamówień Publicznych – zmierzający do podniesienia praktycznych umiejętności interpretacyjnych w zakresie stosowania znowelizowanych przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych – realizowany jest w formie:

  • wykładu interaktywnego;

  • studium konkretnych przypadków;

  • dyskusja z Uczestnikami.

Harmonogram I Etapu Szkolenia – Prawo Zamówień Publicznych:

  1. PRZYGOTOWANIE POSTĘPOWANIA:

  1. Wprowadzenie obejmujące podstawowe zagadnienia prawa zamówień publicznych.

  2. Elektronizacja zamówień publicznych:

  • komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego;

  • platforma „e-zamówienia”.

Warsztaty: Praktyczne omówienie działania oraz podstawowych funkcjonalności platformy e-zamówienia.

  1. Plan postępowania o udzielenie zamówienia czy plan zamówień.

  2. Szacowanie wartości zamówienia.

Warsztaty: Studium przypadków z zakresu szacowania wartości zamówienia. Dokumentowanie czynności.

  1. Opis przedmiotu zamówienia.

  2. Warunki udziału w postępowaniu.

Warsztaty: Ustalenie warunków udziału przez uczestników na dostawy, usługi, roboty budowlane.

  1. Kryteria oceny ofert.

Warsztaty: Przykładowe kryteria niemierzalne.

  1. Umowa w sprawie zamówienia publicznego. Współdziałanie stron, klauzule zakazane, klauzule obowiązkowe, klauzule waloryzacji ceny. Ogłoszenie o wykonaniu umowy.

Warsztaty: Przykładowe kształtowanie klauzul waloryzacyjnych w umowie.

  1. Zamówienia o wartości do 130.000,00 zł – o czym warto wiedzieć, by zrealizować zamówienie z przestrzeganiem zasady efektywności.

  1. PRZEPROWADZENIE POSTĘPOWANIA O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA:

  1. Komisja przetargowa – powołanie, skład, obowiązki, oświadczenia. Decyzja o wadium.

  2. Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ) lub Opis Potrzeb i Wymagań (OPiW).

Warsztaty: Sporządzanie SWZ na przygotowanym wzorcu – kluczowe zapisy.

  1. Kwalifikacja podmiotowa wykonawcy (obligatoryjna i fakultatywna).

  2. Ogłoszenia w BZP.

  3. Tryby udzielania zamówienia publicznego.

  4. Praktyczny przebieg procedury udzielenia zamówienia w trybie podstawowym z uwzględnieniem obowiązków zamawiającego – krok po kroku.

Warsztaty: Dokumentowanie postępowania.

  1. Obowiązki informacyjne zamawiającego w trakcie badania i oceny ofert, wybór oferty.

  2. Środki ochrony prawnej wykonawcy w postępowaniach poniżej progu unijnego.

  3. Procedura odwoławcza.

Prowadzący I Etap Szkolenia – Prawo Zamówień Publicznych:

mgr Ewa Żak – absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UMCS w Lublinie. Trener zamówień publicznych, konsultant, szkoleniowiec i doradca zamówień publicznych. Wykładowca na studiach podyplomowych. Praktyk tzw. trudnych zagadnień. Doświadczenie zdobywane od 1995 roku poprzez współpracę z wieloma podmiotami. Bogate doświadczenie praktyczne uzyskane przez pracę zawodową w jednostce sektora finansów publicznych. Doskonale zorientowana w specyfice funkcjonowania zamawiających jak i wykonawców. Praktyka zawodowa poparta uczestnictwem w charakterze pełnomocnika procesowego reprezentującego strony na posiedzeniach Zespołów Arbitrów UZP, obecnie KIO. Wykonawca audytów wewnętrznych w zakresie oceny poprawności realizowania procedur o zamówienie publiczne oraz przeprowadzenia przetargów o udzielenie zamówienia. Autorka licznych artykułów w prasie branżowej. Członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Konsultantów Zamówień Publicznych. Ekspert ds. zamówień publicznych w Klubie Sportowa Polska w Warszawie

Szczegółowe warunki realizacji I Etapu Szkolenia – Prawo Zamówień Publicznych określa formularz zgłoszenia uczestnictwa.

FORMULARZ ZGŁOSZENIA UCZESTNICTWA

Komentowanie jest wyłączone.